Subsidie in Steenwijkerland
Informatie over de subsidie voor glas in Steenwijkerland
De naam van de subsidieregeling in Steenwijkerland is: Nadere regels isolatiesubsidie gemeente Steenwijkerland. Deze regeling is geldig van Geldend van 27-02-2025 t/m 31-12-2027. Binnen deze periode kunnen inwoners van de gemeente mogelijk gebruikmaken van financiële ondersteuning bij het verbeteren van glas in hun woning.
Vergoeding en subsidiabele kosten
Het totale beschikbare budget voor deze subsidie (het subsidieplafond) is: Artikel 4 Subsidieplafond, hoogte subsidies en verdeling subsidiebedrag. Voor deze regeling geldt een subsidieplafond van €3.866.400. Per aanvraag kan een maximale vergoeding van de subsidie voor de in artikel 3, onder b, bedoelde maatregelen bedraagt 100% van de werkelijke kosten tot maximaal € 1.800 per woning. Worden toegekend. De volgende kosten komen in aanmerking voor vergoeding: . Alleen deze genoemde kosten vallen onder de regeling.
Redenen voor afwijzing van de aanvraag
Een aanvraag voor deze subsidie kan worden afgewezen om de volgende reden(en): Artikel 10 Weigering aanvraag verlening subsidie en intrekken vaststelling van de subsidie. Een aanvraag om subsidie wordt geweigerd indien:
- er voor de woning reeds eerder een subsidie is verleend op grond van deze regeling; ii. de aanvrager niet valt onder de categorie bewoners bedoeld in artikel 3; iii. de isolatiemaatregel reeds is uitgevoerd voor 1 januari 2023; iv. het budget niet toereikend (meer) is om de aanvraag te honoreren, doordat het in artikel 4 van deze verordening opgenomen subsidieplafond bereikt is;
- het aanvraagformulier niet volledig is ingevuld; vi. de aanvrager geen medewerking verleent aan het laten opstellen van een offerte ten behoeve van het uitvoeren van de isolatiemaatregel; vii. de aanvraag een maatregel betreft aan nieuw te plaatsen uitbreidingen aan woningen, zoals aan- en uitbouwen, erkers en dakkapellen; viii. de aanvraag een maatregel betreft aan een schuur, garage of bijgebouw; ix. de isolatiemaatregel om (bouw)technische redenen niet uitvoerbaar is. Indien gegronde redenen bestaan om aan te nemen dat niet aan de voorwaarden wordt voldaan of indien onjuiste of onvolledige informatie is verstrekt, kan de aanvraag ook worden afgewezen of ingetrokken.
Voorwaarden en eisen van de subsidie
Om in aanmerking te komen voor de subsidie gelden de volgende voorwaarden: Een isolatiemaatregel wordt binnen 6 maanden uitgevoerd na het besluit tot verlening van de subsidie. Als de isolatiemaatregel niet binnen deze uitvoeringstermijn is uitgevoerd, wordt de verleende subsidie ingetrokken door het Duurzaam Bouwloket. Het Duurzaam Bouwloket monitort per aanvraag de uitvoeringstermijn. Indien nodig attendeert het Duurzaam Bouwloket de aanvrager op verstrijken van de uitvoeringstermijn om intrekken van de subsidie te voorkomen. Indien aanvrager kenbaar maakt aan het Duurzaam Bouwloket geen gebruik meer te willen maken van de subsidie, wordt de subsidie ingetrokken. Zorg ervoor dat aan alle genoemde eisen is voldaan bij het indienen van de aanvraag.